Nasz Serwis

Oferujemy usługi informatyczne dla klientów indywidualnych oraz małych firm. Wszystkie przedstawione poniżej usługi są częścią programu 2M (Maintenance Membership). Ten program składa się z wielu elementów: inwentaryzacji, instalacji oprogramowania, działań konserwacyjnych (takich jak kopie zapasowe, monitorowanie systemu, monitorowanie prywatności, kontrola bezpieczeństwa, monitorowanie sieci) oraz napraw na żądanie i nie tylko. Sprawdź poniższą listę, aby szybko dowiedzieć się, co zawiera.

Inwentaryzacja oprogramowania i sprzętu

Po aktywacji członkostwa odwiedzamy Twoją witrynę (domową lub biurową) i przeprowadzamy inwentaryzację sprzętu i oprogramowania. Pozwala to w przyszłości na znacznie efektywniejszą konserwację.
Zbieramy Informacje o Twoich urządzeniach, markach, modelach, ich ustawieniach. Gromadzimy również informacje o Twoim okablowaniu, ISP i inne ważne dane, które mogą pomóc w przyszłości we właściwym utrzymaniu systemu.

Zaplanowana konserwacja

Po wstępnej inwentaryzacji i instalacji przeprowadzimy regularną konserwację Twojego systemu. Obejmuje to (między innymi) kopie zapasowe oprogramowania. Wykonujemy również skanowanie i naprawę wielu obszarów Twojego systemu (tj. skanowanie dysków twardych, skanowanie/naprawa rejestru, skanowanie plików startowych, czyszczenie plików historii, aktualizacja oprogramowania i sterowników urządzeń, defragmentacja dysków twardych i wiele więcej...).
Możesz przestudiować naszą „Bazę wiedzy”, aby dowiedzieć się więcej.

Planowanie przyszłości

Dzięki naszemu ponad 40-letniemu doświadczeniu, w ramach Twojego planu członkostwa możemy również doradzić Ci w sprawie potencjalnych zakupów, doradzić, czego unikać przy zakupie nowego oprogramowania lub sprzętu oraz udzielić wskazówek, jak zaoszczędzić czas i pieniądze, automatyzując zadania .

Inwentaryzacja oprogramowania

Podczas pierwszej wizyty w witrynie zbieramy informacje o twoim systemie operacyjnym (typ, wersja), a także o innym oprogramowaniu, które ma pierwszeństwo w twoich działaniach.
Umożliwiamy również przechowywanie w naszym systemie informacji o licencjach na oprogramowanie i innych cennych informacji. To z kolei chroni przed utratą tych informacji, gdy wymagana jest ponowna instalacja oprogramowania.

Serwisowanie

Na podstawie Twojego członkostwa wyznaczamy określoną ilość czasu na zdalne LUB rozwiązywanie problemów na miejscu. W ramach tego limitu postaramy się rozwiązać Twoje problemy. Jeśli problemy wymagają więcej czasu niż po przekroczeniu domyślnego limitu czasu, naliczymy opłatę za dodatkowy czas w odstępach 15-minutowych. Nie da się przewidzieć czasu potrzebnego na rozwiązanie pewnych problemów, ponieważ zależy to od dziesiątek czynników. Zawsze postaramy się podać przybliżony szacunek (jako przedział czasowy).

Zadania konserwacyjne

Dostarczona konserwacja składa się z kilku zadań, które są wyjaśnione w naszym systemie "Baza wiedzy". Nie sposób ich tutaj wymienić (w tej małej sekcji). Powodem, dla którego instalujemy oprogramowanie i przeprowadzamy regularną konserwację, jest utrzymanie sprzętu komputerowego w dobrym stanie i cały czas w pełni sprawny.

Kopia zapasowa systemu

Podczas pierwszej wizyty instalujemy oprogramowanie konserwacyjne na Twoim komputerze, które jest kluczowym narzędziem zapewniającym pełną funkcjonalność systemu. To oprogramowanie umożliwia również zdalny dostęp (tylko za Twoją zgodą) do Twojego komputera(a) w celu zdalnego rozwiązywania problemów. W większości przypadków problemy można rozwiązać, logując się zdalnie do systemu. Każde zdalne żądanie musi zostać przez Ciebie zaakceptowane.

Naprawa sprzętu

Oferujemy ograniczony serwis sprzętu komputerowego, czyli głównie komputerów stacjonarnych i laptopów.

Takie naprawy nie wchodzą w zakres usługi członkowskiej, a koszt naprawy jest szacowany i rozliczany indywidualnie.

W ramach członkostwa możemy pomóc Ci zdiagnozować problemy ze sprzętem (które zdarzają się dość często) i doradzić najlepsze kroki, aby je rozwiązać. Czasami naprawy kosztują więcej niż zakup nowego sprzętu.

Wyjątki

Chociaż uważamy, że jesteś osobą odpowiedzialną, wiemy również, że niektórzy użytkownicy nadużywają swoich komputerów, oprogramowania i sprzętu. Obejmuje to (między innymi) usuwanie plików systemowych, zapełnianie dysków twardych do maksymalnej pojemności, instalowanie złośliwego oprogramowania, przegrzewanie sprzętu itp. W takich przypadkach zastrzegamy sobie prawo do odmowy wykonania usługi, a szczegóły wyjaśniamy w naszej Bazie Wiedzy.

Information

dATA POINT SOFTWARE operates virtually from offices in US and Europe. Customer Support is available through Chat Sessions, Phone (within the working hours) and through Email.

All registered members have access to the Ticket Management System which allows quick access to chronological troubleshooting data. If you are not a dPS member, please contact our sales department to join.